Jak wybrać obrączki ślubne

CZYM SIĘ KIEROWAĆ WYBIERAJĄC OBRĄCZKI ŚLUBNE?
1. PRÓBA ZŁOTA
Próba obrączek, która gwarantuje ich największą odporność na zarysowania i trwałość to próba 585 czyli stop, w którym zostało połączone złoto z innymi metalami w proporcji 58,5% złota i 41.5% metali utwardzających stop. Złoto jest stosunkowo miękkim metalem, przez co obrączki najwyższej próby będą najmniej odporne na uszkodzenia mechaniczne  będą również najbardziej podatne na odkształcenia i ścieranie. Najpopularniejsza i najbardziej  optymalna próba do wyrobu obrączek to próba 585!
2. CECHA PROBIERCZA
 Wyroby jubilerskie wykonane ze złota o wadze powyżej 1g powinno być zbadane i ocechowane przez Urząd Probierczy. Cecha wybita przez Urząd jest niepodważalnym  dowodem na to, iż w wybranych obrączkach znajduje się dokładnie tyle złota ile wskazuje nam znak probierczy.
3. WYMIARY TECHNICZNE OBRĄCZEK
 Grubość, szerokość oraz kształt obrączki powinien być dobrane odpowiednio do budowy palca oraz kształtu dłoni.
4. KOREKTA ROZMIARU W PRZYSZŁOŚCI
  Zmiana rozmiaru obrączek bogato zdobionych, dwukolorowych bądź z kamieniami obarczona jest pewnym ryzykiem, w niektórych wypadkach praktycznie niemożliwa. Warto przed wyborem wzoru dopytać o mozliwość późniejszej korekty rozmiaru. Najłatwiej wykonywać zmianę rozmaru w przypadku moodeli klasycznych.
5. TRWAŁOŚĆ WYKOŃCZENIA, POLER CZY MAT? ODNAWIANIE WIERZCHNIEJ WARSTWY
Powierzchnia obrączek ściera się, niezależnie od tego czy są matowe czy tez polerowane na wysoki połysk. Podczas codziennego użytkowania trudno zadbać o to , aby uniknąć otarć i mikrouszkodzeń, ale należy pamiętać, że obrączki można , a nawet należy odnawiać, aby zachowały swój pierwotny wygląd.O dnowienie można  można kilkukrotnie powtórzyć, lecz trzeba się liczyć z tym, że za każdym razem część obrączek zostanie spolerowana i obrączki staną się odrobinę lżejsze.